Wydrukuj

Doświadczenie

014

lat doświadczenia
w branży IT

dyrektor ds. rozwoju oprogramowania
od 2015

Opracowywanie i wdrażanie strategii rozwoju oprogramowania w odpowiedzi na potrzeby biznesowe. Proponowanie, nadzór i koordynacja prac koncepcyjnych. Odpowiedzialność za techniczną i technologiczną stronę prowadzonych projektów;

manager działu systemów BPM
2010-2015

Kierowanie działem wytwarzającym oprogramowanie klasy Business Process Management. Rozwijanie i wdrażanie strategii produktów. Kontrola projektów.

manager projektów
2008-2010

Zarządzanie projektami informatycznymi. Prowadzenie analiz biznesowych oraz systemowych w zakresie aplikacji standardowych jaki i również rozwiązań BPM, CMS.

inżynier oprogramowania klasy BPM
2005-2008

Projektowanie, wytwarzanie i wdrażanie systemów klasy Business Process Management w środowisku OpenText MBPM. Projektowanie baz danych i budowanie aplikacji Internetowych. Zarządzanie i optymalizowanie relacyjnych baz dancyh MS SQL oraz Oracle.

Umiejętnośći

95 %
Analizy
biznesowe
Konsulting
IT
95 %
Zarządzanie
projektami
zasobami
zespołem
80 %
Metodyki zwinne
Agile
Scrum
75 %
Bazy
danych
MS SQL
Oracle
90 %
Modelowanie
zarządzanie
procesami
biznesowymi

Wykształcenie

2013
Certified Scrum Master

Certyfikowany dnia 12 grudnia 2013 roku
Prowadzący szkolenie:
Robin Dymond - CST
Tomasz de Jastrzebiec Wykowski - CSP

2012
Serwer baz danych Oracle - zarządzanie i optymalizacja

Oracle Database 11g Enterprise Edition
Prowadzący szkolenie:
Maciej Zakrzewicz
http://zakrzewicz.pl

2000-2005
mgr inż. Telekomunikacji i Elektorniki

Absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej im. J.J.Śniadeckich w Bydgoszczy

Rekomendacje

qouter image
Jarosław Świokło
IT Architect at Volkswagen Group Polska

Szereg lat współpracy z Pawłem i jego zespołem zaowocowało wieloma nietuzinkowymi rozwiązaniami i wdrożeniami aplikacji, które nie tylko przyniosły firmie wiele korzyści, ale zwyczajnie pozwoliły nam być z nich dumnymi. Pawła cechuje pełen profesjonalizm w działaniu, rzetelność, świetne nastawienie do współpracy oraz ogromna wiedza i doświadczenie. To solidny partner, z którym można realizować najtrudniejsze projekty.

qouter image
Leszek Biskupski
Manager w BZ WBK Leasing SA

Paweł ma olbrzymie doświadczenie w tym co robi. Jeśli prowadzi jakiś projekt to można być pewnym, że zakończy się sukcesem. Bardzo pogodny, otwarty i zawsze chętny do pomocy.

qouter image
Krzysztof Adryjanowski
Project Manager w BZ WBK Leasing SA

Od samego początku naszej współpracy Paweł dał się poznać jako wysokiej klasy specjalista z ogromną wiedzą z zakresu nowych technologii, czujący biznes i co ważne, nieskupiający się tylko na stronie technicznej rozwiązania, ale również w szerszej perspektywie na rozwoju danego obszaru. Jest osobą kreatywną, sumienną dzięki czemu prowadzone przez Pawła projekty charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami i kończą się sukcesem z zaplanowanych terminach i budżetach. Bardzo dobry menadżer, analityk , kierownik projektów z którym bardzo dobrze się współpracuje.

qouter image
Bartosz Buczyński
Product Manager w Fibar Group

Paweł posiada duże doświadczenie w zakresie systemów zarządzania procesami biznesowymi i jest bardzo dobrym managerem. Łączy wnikliwą, dogłębną analizę problemu, rozumienie jego technicznych aspektów z umiejętnością szerokiego spojrzenia na potrzeby biznesowe klienta i kreatywnego, nieszablonowego proponowania rozwiązań. Podejmując decyzje zawsze patrzy o kilka kroków dalej niż inni. Tworzy dobre relacje w prowadzonych zespołach oraz z klientami jednocześnie zawsze twardo stąpa po ziemi dbając o rentowność prowadzonych projektów. Doskonale wykorzystuje narzędzia prowadzenia projektów dostępne w metodykach zwinnych, które stosował na długo przed nastaniem ich popularności. Paweł jest osobą, z który zawszę chętnie będę współpracował.

qouter image
Wojciech Nowak
Key Account Manager w BCC

Paweł należy do tych unikalnych osób, które posiadają zarówno kompetencje techniczne w zakresie systemów BPM, jak również, a może przede wszystkim, rozumieją biznes i potrafią przełożyć potrzeby klienta na konkretne rozwiązania, które po prostu działają. Poza tym zawsze ceniłem sobie jego focus i umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów. Dobrze mi się z nim pracowało.